HardvérITPočítačePR a inzercia

Robustný a výkonný priemyselný prístupový bod

Spoločnosť D-Link, globálny líder v oblasti sieťových technológií, pridala medzi svoje riešenia priemyselných sietí nový prístupový bod Wi-Fi AC1200 Wave 2 DIS-2650AP. Prináša tak robustné, centrálne spravované zariadenie umožňujúce spoľahlivé bezdrôtové pripojenie aj v drsných a klimaticky náročných podmienkach.

Priemyselný prístupový bod DIS-2650AP využíva Wi-Fi 5 technológiou 802.11ac Wave 2, ktorá poskytuje bezdrôtovú rýchlosť až 1200 Mb/s kombinovanou v dvoch pásmach. DIS-2650AP podporuje technológiu MU-MIMO a funkciu riadenia pásma (Band Steering), vďaka ktorým môže Wi-Fi signál s vysokou šírkou pásma získať viac zariadení súčasne a zároveň sa zariadenia automaticky pripájajú k najlepšiemu dostupnému frekvenčnému pásmu.

Aby umožnil konektivitu v priemyselných priestoroch, disponuje nový prístupový bod robustným kovovým puzdrom a širokým rozsahom prevádzkových teplôt od -20° až do 65° C. DIS-2650AP sa tiež dodáva s vstavanou 2kV prepäťovou ochranou a 15 kV ESD ochranou, ktoré zabezpečujú nepretržitú prevádzku aj v prípade elektrických prepätia alebo výbojov.

Pri nasadení v rôznych sieťových aplikáciách možno DIS-2650AP nakonfigurovať do rôznych prevádzkových režimov: prístupový bod (AP), bezdrôtový klient, bezdrôtový distribučný systém (WDS) s vysielaním AP alebo WDS most (bez vysielania AP) pre spoje bod-bod (PtP) alebo bod-multibod (PtMP).

Pre vyššiu flexibilitu je DIS-2650AP tiež možné ľahko namontovať na DIN lištu alebo na stenu a má možnosť byť napájaný z PoE alebo cez duálnu 12V-48V DC svorkovnicu pomocou voliteľného externého zdroja. Vonkajšie dvojpásmové všesmerové antény sú oddeliteľné a podľa potrieb aplikácie je možné ich zameniť za antény s inou smerovou charakteristikou alebo za antény pre vonkajšie použitie, napr. pri inštalácii prístupového bodu vo vonkajších inštalačných boxoch. DIS-2650AP je ideálny na umiestnenie do ťažko dostupných oblastí, aby poskytoval pripojenie všade tam, kde je to potrebné.

Priemyselný prístupový bod DIS-2650AP možno spravovať z webového rozhrania ako samostatné zariadenie alebo centrálne prostredníctvom bezplatného riadiaceho softvéru Nuclias Connect alebo pomocou hardvérového Wi-Fi kontroléru Nuclias Connect Hub, čo správcom siete umožňuje vzdialený dohľad a konfiguráciu siete. DIS-2650AP je súčasťou rozsiahleho priemyselného sieťového riešenia D-Link, ktoré zahŕňa aj priemyselné Ethernet prepínače a LTE M2M VPN routery, ktoré ponúkajú plnohodnotné pripojenie v rade náročných prostredí.

Kľúčové funkcie:

  • Dvojpásmová Wi-Fi prevádzku s vynikajúcou priepustnosťou až 300 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásme 5 GHz
  • Široký rozsah prevádzkových teplôt, vstavaná 2kV prepäťová ochrana a 15 kV ESD ochrana
  • Funguje ako samostatný prístupový bod alebo ako súčasť väčších škálovateľných sietí s centralizovanou správou
  • Jednoduchá správa pomocou bezplatného riadiaceho softvéru Nuclias Connect alebo pomocou Wi-Fi kontroléru Nuclias Connect Hub (DNH-100)

Cena a dostupnosť

Nový priemyselný prístupový bod Wi-Fi AC1200 Wave 2 (DIS-2560AP) je už v SR a ČR dostupný prostredníctvom siete IT predajcov a systémových integrátorov. Odporúčaná maloobchodná cena je 319€ (resp. 8 539 Czk).