SlovenskoSprávy

Fico chce odpočúvanie jeho stretnutí na chate riešiť v parlamente, na bezprecedentný prípad upozorní aj Brusel

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Smer-SD chce počas terajšej schôdze parlamentu navrhnúť bod programu, v rámci ktorého by sa riešilo odpočívanie jej šéfa Roberta Fica na poľovníckej chate.

Bezprecedentný prípad

Ako uviedol samotný Fico, do parlamentu by mali v tejto súvislosti pozvať generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a ministra vnútra Romana Mikulca.

Zároveň uviedol, že odpočívanie šéfa opozičnej strany je v rámci Európskej únie bezprecedentným prípadom, na ktorý chce upozorniť aj Európsku komisiu.

Nikto nespáchal trestný čin

Fico pripustil, že sa stretával s advokátmi a príbuznými osôb, ktoré považuje za nevinné. „Stretával som sa a budem sa stretávať,“ povedal s tým, že ako opozičný politik musí mať o kauzách konkrétne informácie, keďže je to jeho agenda.

Všetko, čo sa nachádza v prepisoch nahrávok, podľa neho odznelo aj na tlačových besedách Smeru. „Nikto z nás nespáchal trestný čin,“ vyhlásil.

Fico zároveň kritizoval, že podľa verzie orgánov činných v trestnom konaní bola predmetná chata odpočúvaná pre podozrenia na pytliactvo. On sám je presvedčený, že informačno-technické prostriedky tam nasadili po tom, čo on bol sledovaný. „Je to celé komplet nezákonné,“ dodal.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico chce odpočúvanie jeho stretnutí na chate riešiť v parlamente, na bezprecedentný prípad upozorní aj Brusel © SITA Všetky práva vyhradené.