SlovenskoSprávy

Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici neakceptoval návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným v kauze známej ako Očistec Tiborovi Gašparovi, Petrovi Hraškovi, Róbertovi Krajmerovi, Mariánovi Zetochovi a Milanovi Mihálikovi nepredĺžil lehotu trvania ich väzby, ktorá začala plynúť 5. novembra 2020 a už bola v minulosti raz predĺžená do 5. novembra 2021.

Rozhodnutie nie je právoplatné

Ako ďalej informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, zároveň sudca zamietol aj návrh prokurátora na zmenu dôvodov väzby u obvinených.

Oproti tomu sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosti obvinených T.G. a M.M. o ich prepustenie z väzby na slobodu a väzbu žiadneho z obvinených nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ uviedla Bednáriková. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor podal sťažnosť. O tej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.ň

Zatknutí viacerí bývalí policajní funkcionári

Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: Kauza Očistec
Zdroj: Webnoviny.sk – Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby © SITA Všetky práva vyhradené.