SlovenskoSprávy

Polícia zastavila jedno auto hneď dvakrát, v oboch prípadoch sedel za volantom opitý vodič

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Dve hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky zastavili v sobotu v Trnave dvakrát to isté auto, v oboch prípadoch našli za volantom opitých vodičov.

Policajti podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej dvoch mladíkov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý môže páchateľovi hroziť až ročný pobyt vo väzení. Obaja vodiči boli riešení v tzv. super rýchlom konaní.

V sobotu krátko po 03:00 policajti zbadali auto Renault Espace na Trstínskej ulici. Na vozidle bolo zapnuté len denné svietenie, čo upútalo ich pozornosť. 22-ročný vodič pri dychovej skúške na alkohol nafúkal viac ako 1,5 promile. Hliadka muža obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajnú stanicu.

V aute zostal sedieť o rok starší spolujazdec. Ten počkal približne dve hodiny a presadol si za volant. Jeho podivný štýl šoférovania si o piatej hodine všimla druhá hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Po dychovej skúške bola príčina jeho kľukatej jazdy jasná. Mladý muž nafúkal 1,31 promile. Skončil na polícii rovnako ako jeho predchodca.

Viac k témam: Alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zastavila jedno auto hneď dvakrát, v oboch prípadoch sedel za volantom opitý vodič © SITA Všetky práva vyhradené.