Ekonomika

Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanosti

27.10.2021 (Webnoviny.sk) – Do konca augusta 2021 boli z celkovej rezervy vytvorenej na riešenie negatívnych vplyvov pandémie ochorenia COVID-19 uvoľnené prostriedky v sume takmer 2,5 miliardy eur.

Pôvodnú miliardu navýšili

Pôvodná rezerva v hodnote viac ako 1 miliarda eur bola v roku 2021 navýšená na 3 840 438 168 eur. Uvádza sa to vo zverejnenej prílohe k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Najväčšiu položku v rámci hospodárenia s rozpočtovými rezervami v roku 2021 v súvislosti s pandémiou predstavuje financovanie projektu na podporu udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenie ich následkov v celkovej sume 1,24 miliardy eur.

Najviac pre ministerstvo práce

Celkovo bolo pre Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR z rezervy vyhradených 1,33 miliardy eur, čo je najviac spomedzi všetkých ministerstiev.

Ministerstvo zdravotníctva SR, ako druhé v poradí z hľadiska výšky dostupných financií, malo pre porovnanie k dispozícii necelých 476 miliónov eur.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanosti © SITA Všetky práva vyhradené.