Ekonomika

Podnikatelia budú môcť opäť žiadať o dotácie na nájomné, Sulík prezradil aj presný dátum

3.12.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikatelia budú môcť začať opätovne žiadať o dotácie na nájomné od 9. decembra. Na tlačovej besede to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho je tretie kolo pomoci aktuálne v schvaľovacom procese. Čaká sa na vyjadrenie Protimonopolného úradu SR a Európskej komisie.

Minister opätovne potvrdil, že každý prevádzkovateľ bude podávať iba jednu žiadosť, pričom podmienky poskytnutia pomoci budú rovnaké ako v predchádzajúcich kolách.

Podľa posledných údajov vyplatil štát v rámci dotácií na nájomné takmer 134 mil. eur. Podniky mohli o pomoc žiadať v dvoch vlnách. Nárok na dotáciu na nájomné mali počas druhej vlny pandémie nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky.

Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.

Viac k témam: Dotácie na nájomné
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia budú môcť opäť žiadať o dotácie na nájomné, Sulík prezradil aj presný dátum © SITA Všetky práva vyhradené.