SprávySvet

Podozrivý muž so zbraňou sa prechádzal pred sídlom OSN v New Yorku, budovu museli uzavrieť (video)

3.12.2021 (Webnoviny.sk) – Sídlo Organizácie Spojených národov (OSN) v New Yorku museli vo štvrtok na niekoľko hodín uzavrieť po tom, ako pred jedným z hlavných vstupov zbadali muža, ako sa prechádza s niečím, čo podľa polície vyzeralo ako brokovnica.

Ako uviedla newyorská polícia, jej vyjednávači sa neskôr zhovárali s mužom vo veku okolo 60 rokov v snahe vyriešiť situáciu pokojným spôsobom. Polícia zároveň informovala verejnosť, že občanom nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Ľuďom nachádzajúcim sa v budove OSN na Manhattane povedali, aby sa ukryli. Neskôr im dovolili pohybovať sa v rámci komplexu a spriechodnili niekoľko vchodov.

Muža spozorovali okolo 10:30 miestneho času (16:30 SEČ). Videá sa sociálnych sieťach ukazovali muža, ako kráča za plotom okolo komplexu a nesie nejaký predmet namierený na hrdlo, ktorým mohla byť strelná zbraň.

Hovorca OSN Stéphane Dujarric poznamenal, že neexistuje „žiadny náznak“, že podozrivý muž bol súčasný alebo bývalý zamestnanec OSN.

Viac k témam: Podozrivý, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrivý muž so zbraňou sa prechádzal pred sídlom OSN v New Yorku, budovu museli uzavrieť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.