SlovenskoSprávy

Novú stranu ODS – Občianski demokrati Slovenska povedie Pavel Macko, ktorý predtým kandidoval za PS/Spolu

4.12.2021 (Webnoviny.sk) – Na transformačnom kongrese vznikla v sobotu z hnutia Trebišov nahlas strana ODS – Občianski demokrati Slovenska na čele s Pavlom Mackom, ktorý kandidoval v minuloročných parlamentných voľbách za koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu.

Informovala o tom v tlačovej správe za ODS Kristína Slezáková.

Nový názov aj voľba vedenia strany

Z dôvodu protipandemických opatrení sa kongres konal online. Počas neverejnej časti sa uskutočnila zmena názvu, schválenie nových stanov, voľba vedenia a orgánov strany.

Okrem predsedu na sobotnom kongrese zvolili za podpredsedov Romana Dianišku, Milenu Fejérovú a Slavomíra Olšovského. Členmi predsedníctva sa stali Imrich Hybký, Zuzana Kotrus Rákociová, Kristína Slezáková, Radovan Škraban a Marcel Vass.

Príhovor mal Kollár zo strany Spolu

Verejná časť sa konala za účasti čestných hostí, záujemcov o členstvo a médií. Po príhovore predsedu strany Pavla Macka predstavili novozvolení podpredsedovia strany Tucet opatrení, ktoré tvoria základ programu strany.

Prihovorili sa čestní hostia – predseda strany Spolu Miroslav Kollár a líder mimoparlamentnej strany Šanca Viliam Novotný.

ODS na kongrese predstavila prvých päť pracovných skupín pre zdravotníctvo, spravodlivosť, ekonomiku, obranu a bezpečnosť, zahraničné veci a odborníkov, ktorí budú skupiny zastrešovať. Ďalšie plánuje predstaviť postupne.

Pomohlo im hnutie Trebišov nahlas

Skupina angažovaných občanov na čele s Mackom oznámila v júni 2021 začiatok zberu podpisov potrebných na vznik strany ODS.

„Po vyzbieraní dvoch tretín podpisov sa však pandemická situácia začala opäť prudko zhoršovať a z dôvodu ochrany zdravia zber podpisov pozastavili. V tom čase podalo občianskym demokratom pomocnú ruku hnutie Trebišov nahlas a súhlasilo s transformáciou hnutia na stranu ODS – Občianski demokrati Slovenska,“ priblížila Slezáková.

Viac k témam: Nová politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Novú stranu ODS – Občianski demokrati Slovenska povedie Pavel Macko, ktorý predtým kandidoval za PS/Spolu © SITA Všetky práva vyhradené.