Ekonomika

Cestovný ruch v Bratislave doplatil na pandémiu najviac, keďže väčšina turistov chodila zo zahraničia

5.12.2021 (Webnoviny.sk) – Následky pandémie koronavírusu v cestovnom ruchu na Slovensku pocítili najviac v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Podobne ako v iných európskych krajinách najhoršia situácia bola podľa kraja v hlavnom meste, kde tradične väčšinu návštevníkov tvorili zahraniční a z veľkej časti aj zámorskí turisti.

Pandémiu prijali ako výzvu

„Napriek smutným štatistikám, najmä čo sa týka obsadenosti ubytovacích zariadení, organizácie cestovného ruchu nerezignovali, ale prijali pandémiu ako výzvu na tvorbu niečoho nového,“ povedal výkonný riaditeľ krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava František Stano.

Nové produkty podľa neho môžu umožniť trávenie voľného času v bratislavskom regióne zatiaľ miestnym obyvateľom a domácim návštevníkom, ale po zlepšení epidemickej situácie môžu prilákať opäť aj tých zahraničných.

Mestský turizmus bol zasiahnutý extrémne

Predseda predstavenstva organizácie Bratislava Tourist Board Vladimír Grežo potvrdil, že mestský turizmus bol v tomto roku zasiahnutý naozaj extrémne.

„Napriek tomu verím, že projekty, ktorým sme sa v BTB venovali, ako intenzívne informovanie smerom k zahraničiu, kampane zamerané na domáci cestovný ruch, spolupráca s mestskými časťami a mestskými organizáciami, prinesú lepšiu pripravenosť Bratislavy na prichádzajúce postcovidové obdobie a pomôžu rýchlejšiemu rozbehu mestského cestovného ruchu po pandémii,“ očakáva Grežo.

Viac k témam: Cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovný ruch v Bratislave doplatil na pandémiu najviac, keďže väčšina turistov chodila zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.