Ekonomika

Ministerstvo hospodárstva stále neposkytuje dotácie na nájomné, čaká na schválenie COVID schém pomoci

8.12.2021 (Webnoviny.sk) – Poskytovanie dotácií na nájomné sa nespustí ani 9. decembra. O tomto dátume informoval minulý týždeň minister hospodárstva Richard Sulík.

Ako pre agentúru SITA aktuálne potvrdilo Ministerstvo hospodárstva SR, stále čakajú na schválenie, respektíve na predĺženie COVID schém pomoci. „Ihneď po schválení všetkých potrebných náležitostí je rezort pripravený spustiť dotácie na nájomné,“ dodalo ministerstvo.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podľa posledných údajov vyplatil štát v rámci dotácií na nájomné takmer 134 miliónov eur. Podniky mohli o pomoc žiadať v dvoch vlnách.

Nárok na dotáciu na nájomné mali počas druhej vlny pandémie nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky. Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.

Viac k témam: COVID-19, Dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva stále neposkytuje dotácie na nájomné, čaká na schválenie COVID schém pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.