SprávySvet

Premiérovi Johnsonovi s manželkou sa narodila dcéra, ide o ich druhé spoločné dieťa

9.12.2021 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie privítali na svete dcéru. Dvojica oznámila, že zdravé dievčatko sa narodilo vo štvrtok ráno v nemocnici v Londýne.

Zástupcovia páru vo vyhlásení uviedli, že matke aj dcére sa darí dobre a zároveň v mene Johnsonovcov poďakovali pracovníkom Národnej zdravotnej služby (NHS) za pomoc a starostlivosť.

Premiér má niekoľko detí

Dievčatko je druhým dieťaťom 57-ročného premiéra s Carrie Johnsonovou, rodenou Symondsovou. Vlani v apríli sa im narodil syn Wilfred.

Johnson má najmenej ďalších päť detí z predošlých vzťahov. Z druhého manželstva s Marinou Wheelerovou má štyri deti a počas súdneho pojednávania vyšlo najavo, že v roku 2009 v mimomanželskom pomere splodil dcéru.

Trikrát ženatý

Boris Johnson sa s 33-ročnou Carrie oženil tento rok v máji, pričom pre neho to bol tretí a pre ňu prvý sobáš. V roku 2019, keď sa Johnson stal premiérom, sa dvojica spolu presťahovala na Downing street 10, pričom sa stala prvým nezosobášeným párom, ktorý spolu otvorene žil v sídle britského premiéra v Londýne.

Ich novorodené dievčatko je štvrté dieťa, ktoré sa v tomto storočí narodilo britskému premiérovi v úrade. Deti sa počas ich vlády narodili aj premiérom Tonymu Blairovi a Davidovi Cameronovi.

Zdroj: Webnoviny.sk – Premiérovi Johnsonovi s manželkou sa narodila dcéra, ide o ich druhé spoločné dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.