SlovenskoSprávy

Prezidentka Zuzana Čaputová pripravila sériu vzdelávacích videí o kritickom myslení

10.12.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová pripravila videoseriál o sociálnych sieťach a kritickom myslení. Projekt je súčasťou série vzdelávacích videí s názvom „Mysli s hlavou štátu“.

Videá bude zverejňovať prezidentská kancelária na sociálnych sieťach. Informoval o tom Lukáš Laczkó z odboru komunikácie kancelárie prezidentky prostredníctvom tlačovej správy.

Takmer každý deň môžeme sledovať, ako sa stupňujúce napätie a hnev z internetu prelieva do reálneho fyzického sveta. Z nemocníc počúvame príbehy o veľmi hmatateľných fyzických dôsledkoch zlého výberu informácií. Naučiť sa orientovať v dnešnom online priestore a lepšie spoznať fungovanie sociálnych sietí, porozumieť práci novinárov či vedcov, alebo aj chybám v našom myslení vnímam ako jednu z najväčších výziev tejto doby,“ konštatovala Zuzana Čaputová.

V prvom dieli seriálu bude spôsob výberu obsahu sociálnych sietí vysvetľovať moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Ľuboš Kukliš. V ďalších dieloch bude diskutovať novinárka Zuzana Petková, vedec Pavol Čekan, lektor kritického myslenia Ján Markoš a školská psychologička Hana Šandorová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kritické myslenie, Sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová pripravila sériu vzdelávacích videí o kritickom myslení © SITA Všetky práva vyhradené.