SlovenskoSprávy

Malacky budú hospodáriť s viac ako 28 miliónmi eur, z rozpočtu sa zaplatia rekonštrukcie ciest či cyklotrasy

11.12.2021 (Webnoviny.sk) – Malacky budú v roku 2022 hospodáriť so sumou viac ako 28 miliónmi eur. Mestskí poslanci vo štvrtok schválili rozpočet mesta na budúci rok.

„Najvyšší objem investícií pôjde na rekonštrukciu ciest a chodníkov, mestskú hromadnú podzemnú garáž, cyklotrasy, prístavbu Centra voľného času (CVČ), nové osvetlenie Radlinského ulice, rekonštrukciu futbalového štadióna, kryté prístrešky pre bicykle či rekonštrukciu detského ihriska pred športovou halou (ŠH) Malina,“ uviedla samospráva.

Na mestskú podzemnú garáž je vyčlenená čiastka dva milióny eur. Na cyklotrasu Partizánska – Cesta mládeže 1,8 milióna eur a na cyklotrasu Družstevná – Radlinského 1,5 milióna eur. Na rekonštrukcie ciest a chodníkov pôjde z malackého rozpočtu suma 1,1 milióna eur, na prístavu CVČ 450-tisíc eur.

Nové osvetlenie Radlinského je plánované na 310-tisíc eur, na rekonštrukcia futbalového štadióna 250-tisíc eur. Na vybudovanie krytých prístreškov pre bicykle je vyčlenených 215-tisíc eur a na opravu ihriska pred ŠH Malina 150-tisíc eur.

Viac k témam: Hospodárenie, Rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Malacky budú hospodáriť s viac ako 28 miliónmi eur, z rozpočtu sa zaplatia rekonštrukcie ciest či cyklotrasy © SITA Všetky práva vyhradené.