SlovenskoSprávy

Polícia varuje pred nelegálnou výrobou alkoholu v Poltári, metylakohol zabil muža

11.12.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia vyzýva občanov, ktorí majú informáciu k nelegálnej výrobe alkoholu v okrese Poltár, aby ju ohlásili na čísle 158. Odbor kriminálnej polície v Lučenci totiž pracuje na prípade úmrtia muža z okresu Poltár. Pri pitve bola v tele nebohého zistená prítomnosť metylalkoholu, ktorá spôsobila jeho smrť. Informovala o tom banskobystrická polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Polícia na základe zistených skutočností predpokladá, že v okrese Poltár sa môže vyskytnúť takýchto prípadov viac, nakoľko majú kriminalisti podozrenie, že v tomto okrese dochádza k nelegálnej výrobe alkoholu, ktorý obsahuje vyššie uvedené nebezpečné látky.

„Nie je možné vylúčiť, že od nelegálneho výrobcu si nebezpečný alkohol mohlo zakúpiť viac ľudí a môžu byť v ohrození zdravia či života, preto touto cestou dôrazne vyzývame občanov, ktorí si zadovážili alkohol, ktorý by mohol pochádzať z nelegálnej výroby, aby zvážili jeho konzumáciu,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: Alkohol, metylalkohol, nelegálna výroba alkoholu
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia varuje pred nelegálnou výrobou alkoholu v Poltári, metylakohol zabil muža © SITA Všetky práva vyhradené.