Ekonomika

Ministerstvo spravodlivosti poskytne 769 500 eur na ochranu ľudských práv v roku 2022

12.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti v roku 2022 poskytne 769 500 eur na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Výzvu ministerstvo vyhlásilo 20. októbra a termín na podávanie žiadostí končí 23. decembra. Informoval o tom rezort spravodlivosti na svojej internetovej stránke.

Najnižšia možná výška jednej žiadosti o poskytnutie dotácie a najnižšia výška poskytnutej dotácie je 5 000 eur a najvyššia možná výška jednej žiadosti o poskytnutie dotácie, a maximálna výška poskytnutej dotácie je 50-tisíc eur.

Prioritne bude ministerstvo podporovať projekty zamerané na prevenciu extrémizmu, projekty zamerané na prechádzanie diskriminácie a projekty zamerané na vzdelávanie a multi-inštitucionálnu spoluprácu v oblasti pomoci obetiam trestných činov.

Jednotlivé žiadosti o dotáciu vyhodnotí komisia na vyhodnocovanie žiadostí o poskytnutie dotácie. O dotáciu môžu požiadať napríklad územné samosprávy, nadácie, občianske združenia, neziskové organizácie, cirkev ši medzinárodná organizácia registrovaná na Slovensku.

Viac k témam: Antisemitizmus, Diskriminácia, Intolerancia, Ochrana ľudských práv, Rasizmus, Xenofóbia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti poskytne 769 500 eur na ochranu ľudských práv v roku 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.