Zaujímavosti

Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon Musk

13.12.2021 (Webnoviny.sk) – Titul Osobnosť roka 2021 podľa amerického magazínu Time získal zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk.

V profile zverejnenom v pondelok časopis pripomína šírku Muskových aktivít, od založenia spoločnosti SpaceX zameranej na prieskum vesmíru, až po jeho podiel na vzniku spoločnosti SolarCity, ktorá sa zaoberá vývojom alternatívnych zdrojov energií.

Tesla aj SpaceX uspeli

Výrobca elektrických áut Tesla sa stal síce ziskovým až v ostatných rokoch, v súčasnosti je však najhodnotnejšou automobilkou na svete.

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) uzatvoril so spoločnosťou SpaceX zmluvu, na základe ktorej majú jej vesmírne lode Starship už v roku 2025 dopravovať astronautov na povrch mesiaca.

Musk tvrdí, že svoje futuristické plavidlo plánuje použiť na vyslanie ľudí na Mars.

Chce nájsť novú planétu

„Toto je muž, ktorý sa usiluje o záchranu našej planéty a chce nájsť novú, ktorú budeme môcť obývať,“ uvádza sa v profile magazínu Time.

Magazín Time každoročne vyberá osobnosť, skupinu, myšlienku alebo predmet, ktorý mal za uplynulých 12 mesiacov najväčší dopad na udalosti, či už „k lepšiemu alebo horšiemu“.

Viac k témam: Osobnosť roka
Zdroj: Webnoviny.sk – Osobnosťou roka 2021 sa podľa amerického magazínu Time stal Elon Musk © SITA Všetky práva vyhradené.