SlovenskoSprávy

Nitra opäť neprivíta nový rok ohňostrojom, peniaze dá radšej na útulok pre zvieratá alebo dobročinné účely

14.12.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Nitra sa pridáva k iniciatíve slovenských miest, ktoré sa rozhodli nesláviť príchod nového roka ohňostrojom. V Nitre nejde o žiadnu novinku, vedenie mesta ohňostroje neorganizuje už od decembra 2019.

V tomto roku na rovnaký krok vyzvala svojich členov aj Únia miest Slovenska. Mesto Nitra dá podľa primátora Mareka Hattasa peniaze radšej na útulok pre zvieratá alebo dobročinné aktivity.

„Kvitujem rozhodnutie Únie miest Slovenska pripojiť sa k výzve občianskeho združenia Zvierací ombudsman, aby mestá a obce namiesto ohňostrojov investovali do zmysluplnejších aktivít. Táto výzva ide ruka v ruke s filozofiou mesta Nitra. Na sviatky bez petárd sme obyvateľov nášho mesta prvýkrát vyzvali v roku 2019. Odvtedy mesto Nitra neorganizuje silvestrovský ohňostroj a tradíciu dodržíme aj tento rok,“ povedal primátor Marek Hattas.

Motiváciou bolo podľa Hattasa zbaviť sa zbytočného hluku, zápachu a škodlivých látok uvoľnených zo zábavnej pyrotechniky, ale aj ochrana najzraniteľnejších skupín obyvateľstva, domácich miláčikov, hospodárskych zvierat a divokej zveri.

Peniaze, ktoré by inak išli na ohňostroj, budú podľa neho vyčlenené napríklad na podporu útulkov pre zvieratá alebo dobročinné aktivity.

Viac k témam: Nový rok, Ohňostroj, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra opäť neprivíta nový rok ohňostrojom, peniaze dá radšej na útulok pre zvieratá alebo dobročinné účely © SITA Všetky práva vyhradené.