SprávySvet

Scholz odmieta tolerovať menšinu extrémistov, nová vláda urobí pre návrat do normálu všetko

15.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nová nemecká vláda urobí všetko pre to, aby krajina prekonala pandémiu koronavírusu a vrátila sa k normálnemu životu. Vyhlásil to v stredu kancelár Olaf Scholz, ktorý v parlamente prezentoval program svojej koaličnej vlády.

Viac o téme: Koronavírus

Scholz nastupuje do úradu v čase, keď Nemecko čelí najväčšej vlne infekcií koronavírusom od začiatku pandémie. Existujú náznaky, že vďaka obmedzeniam zavedeným v posledných týždňoch sa šírenie vírusu začína spomaľovať a podľa nového kancelára má krajina dobré predpoklady na to, aby v súlade so záväzkom z novembra do konca roka podali ďalších 30 miliónov vakcín proti koronavírusu.

„Áno, situácia sa zlepší, áno, budeme pokračovať v boji proti tejto pandémii s najväčším odhodlaním, a áno, tento boj dokončíme,“ povedal kancelár zákonodarcom. Zopakoval, že pri pokračovaní v úsilí o obnovenie normálneho života pre jeho vládu nebudú platiť „žiadne červené čiary“.

Scholz tiež povedal, že jeho vláda nebude tolerovať „nepatrnú menšinu“ extrémistov, ktorí odmietajú pandemické opatrenia a snažia sa presadiť svoju vôľu. Vyjadril sa tak v čase, keď nemecké bezpečnostné služby varujú pred stupňujúcou sa radikalizáciou časti tábora odporcov reštrikcií, ktoré si vynútila pandémie.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz odmieta tolerovať menšinu extrémistov, nová vláda urobí pre návrat do normálu všetko © SITA Všetky práva vyhradené.