Ekonomika

Dôchodky v hotovosti vám vyplatia počas sviatkov o deň skôr, pobočky zostanú otvorené

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Poberatelia dôchodkov v hotovosti dostanú svoje dôchodky počas vianočných a novoročných sviatkov o deň skôr. Sociálna poisťovňa v súvislosti s blížiacimi sa sviatkami podľa jej vyjadrení posunula ich výplatný termín.

Úradné hodiny v pobočkách Sociálnej poisťovne sa nemenia, pobočky zostanú pre klientov pri dodržiavaní epidemických opatrení otvorené.

Dôchodky vám vydajú o deň skôr

Poberateľom dôchodkov v hotovosti s výplatným termínom 24. dňa v kalendárnom mesiaci vyplatí Sociálna poisťovňa dôchodky o deň skôr, teda vo štvrtok 23. decembra 2021.

Zmení sa aj výplatný termín počas novoročných sviatkov. Dôchodky v hotovosti s výplatným termínom 6. januára 2022 dostanú dôchodcovia v stredu 5. januára 2022.

Pred Vianocami 23. decembra 2021 budú pobočky Sociálnej poisťovne otvorené do dvanástej hodiny, ako v bežný štvrtok. Nejde však o skrátenie pracovnej doby, keďže štvrtok je jediný deň v týždni, kedy sú všetky pobočky pre klientov po celý rok otvorené dopoludnia.

V prípade posledného dňa v tomto roku v piatok 31. decembra 2021 budú pobočky pre klientov otvorené rovnako v štandardných úradných hodinách do štrnástej hodiny.

Pobočky sa riadia COVID semaforom

V súvislosti s pandemickými opatreniami sú pobočky a vysunuté pracoviská Sociálnej poisťovne rozdelené na základe COVID semaforu do troch skupín, a to na zelené, oranžové a červené.

V prípade červených pobočiek fungujú úradné hodiny po celý pracovný týždeň, s výnimkou stredy do štrnástej hodiny, len dopoludnia. Prevádzkové hodiny si klienti môžu overiť na internetovej stránke Sociálnej poisťovne.

Viac k témam: Otváracie hodiny, Pandemické opatrenia, Pandemický semafor, Vianoce, Vyplácanie dôchodkov
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodky v hotovosti vám vyplatia počas sviatkov o deň skôr, pobočky zostanú otvorené © SITA Všetky práva vyhradené.