Ekonomika

Dostatok práce nachádzajú ľudia aj počas pandémie, Krajniak poukázal na zlepšujúcu sa situáciu

20.12.2021 (Webnoviny.sk) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v novembri klesla o 0,15 percentuálneho bodu na 6,64 percenta. Na pondelkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Celková miera nezamestnanosti sa podľa neho medzimesačne znížila o 0,16 percentuálneho bodu na 7,33 percenta. Ľudia na Slovensku sa tak podľa ministra aj počas pandémie vedia zamestnať, keď v minulom mesiaci si našlo prácu 10,9 tisíca uchádzačov o zamestnanie. Miera nezamestnanosti podľa Krajniaka klesla na úroveň prelomu marca a apríla minulého roka.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Dobrý trend vývoja nezamestnanosti pokračuje aj naďalej napriek tejto vlne pandémie,“ povedal minister. Napriek pokračujúcim pandemickým vlnám sa podľa Krajniaka darí stabilizovať trh práce a podporiť pozitívny trh na trhu práce aj aktívnymi opatreniami. Upozornil na to, že počas aktuálnej pandemickej vlny miera nezamestnanosti na Slovensku klesá.

Oproti novembru vlaňajška miera evidovanej nezamestnanosti klesla o 0,74 percentuálneho bodu. Upozornil aj na klesajúci počet uchádzačov o zamestnanie vo veku do 25 rokov. „Za november sa prišiel zaevidovať na úrady práce historicky najnižší počet ľudí za november od roku 2000,“ upozornil.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostatok práce nachádzajú ľudia aj počas pandémie, Krajniak poukázal na zlepšujúcu sa situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.