SprávySvet

Katalánsko sa pripravuje na sprísnenie pandemických opatrení, musí ich však odobriť súd

21.12.2021 (Webnoviny.sk) – Katalánsko sa ako prvý región v Španielsku pripravuje na opätovné zavedenie prísnych protipandemických obmedzení, ktoré podnietil najnovší nárast prípadov nákazy koronavírusom. Zdravotnícke úrady požiadali súdy, aby schválili sériu opatrení.

Medzi ne patrí zákaz nočného vychádzania medzi 1:00 až 6:00, obmedzenie spoločenských stretnutí na desať ľudí, zatvorenie nočných klubov a obmedzenie kapacít v reštauráciách na 50 percent a obchodov, posilňovní a divadiel na 70 percent. Ak súdy opatrenia schvália, platiť začnú v piatok. Trvať by mali 15 dní.

Viac o téme: Koronavírus

Regionálny šéf zdravotníctva Josep Argimon sa vyjadril, že dané opatrenia sú nevyhnutné pre výskyt oveľa nákazlivejšieho variantu koronavírusu omikron. „Infekcie za uplynulý týždeň vzrástli o 100 percent,“ uviedol. Španielsky premiér Pedro Sánchez sa v stredu prostredníctvom videokonferencie zhováral so šéfmi španielskych regiónov, aby s nimi prediskutoval nové protipandemické opatrenia.

Španielsko zaznamenalo rapídny nárast prípadov nákazy koronavírusom. Krajina, ktorá má dvoma dávkami vakcín zaočkovaných viac ako 80 percent obyvateľov, sa v ostatných mesiacoch spolieha najmä na podávanie posilňujúcich dávok a povinné nosenie rúšok v interiéroch.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Katalánsko sa pripravuje na sprísnenie pandemických opatrení, musí ich však odobriť súd © SITA Všetky práva vyhradené.