SprávySvet

Šéf WHO vyzýva pre šírenie variantu omikron na rušenie stretnutí počas sviatkov

21.12.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus odporučil ľuďom, aby zrušili stretnutia počas sviatkov, keďže variant koronavírusu omikron sa naďalej šíri. Na tlačovej konferencii v Ženeve vyhlásil, že „zrušené podujatie je lepšie ako zrušený život“. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.

Viac o téme: Koronavírus

„Všetci sme z pandémie unavení. Všetci chceme tráviť čas s priateľmi a rodinou. Všetci sa chceme vrátiť do normálnej situácie. Najrýchlejšou cestou, ako to dosiahnuť, pre všetkých nás, lídrov aj jednotlivcov, je robiť ťažké rozhodnutia, ktoré musíme urobiť, aby sme chránili seba a iných,“ konštatoval šéf WHO. „V niektorých prípadoch to bude znamenať zrušenie alebo odloženie podujatí,“ pokračoval Tedros. „Je lepšie rušiť teraz a oslavovať neskôr, ako oslavovať teraz a smútiť neskôr,“ dodal.

Údaje naznačujú, že komunitné šírenie variantu koronavírusu omikron sa zdvojnásobuje za 1,5 až 3 dni. Hlavná vedkyňa WHO Soumya Swaminathanová zároveň upozornila, že je príliš skoro robiť závery, že priebeh ochorenia po nákaze variantom omikron je miernejší.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf WHO vyzýva pre šírenie variantu omikron na rušenie stretnutí počas sviatkov © SITA Všetky práva vyhradené.