SlovenskoSprávy

Hotely sú od 25. decembra otvorené pre očkovaných a prekonaných. Potrebujú však aj negatívny test

26.12.2021 (Webnoviny.sk) – Hotely a podobné ubytovacie zariadenia môžu po otvorení od 25. decembra poskytovať krátkodobé služby pre návštevníkov kompletne očkovaných alebo s prekonaním ochorenia COVID-19 najviac pred 180 dňami.

Viac o téme: Koronavírus

Táto základná podmienka ubytovania turistov neplatí pre detí vo veku do dvanástich rokov a dvoch mesiacov, tie sú považované za očkované.

Nezabudnite na negatívny test

Hostia sa pred ubytovaním v režime OP zároveň musia preukázať negatívnym RT-PCR alebo LAMP-testom nie starším ako 72 hodín alebo antigénovým testom do 48 hodín, prípadne nazálnym antigénovým testom (samotestom) vykonaným priamo v ubytovacom zariadení. Výnimku z testovania majú deti do šiestich rokov veku.

Informovala o tom Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) na svojom webe na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) pre ubytovacie zariadenia.

Hostia môžu využívať reštaurácie i wellness

Ubytovacie prevádzky podľa nových podmienok fungovania musia obmedziť svoju kapacitu na 75 percent. „Pri výpočte kapacity sa vychádza z počtu pevných lôžok vrátane prísteliek, ktoré sú uvedené v prevádzkovom poriadku,“ uviedla AHRS.

Reštaurácie a bary v ubytovacích zariadeniach môžu byť otvorené len pre ubytovaných hostí, konzumovať jedlá a nápoje môžu výlučne posediačky, pri jednom stole môžu byť najviac štyri osoby, odstup medzi stolmi má byť dva metre.

Ubytovaní návštevníci môžu využívať aj služby wellness, s maximálnou kapacitou 30 osôb alebo jedna osoba na 25 štvorcových metrov. Hotelové reštaurácie, bary a wellness môžu mať otvorené medzi 5:00 a 20:00.

Ubytovacie zariadenia môžu fungovať súčasne v režime OP a tiež v režime OTP pre krátkodobé ubytovanie v spojitosti s výkonom práce či podnikania, vtedy je potrebné potvrdenie od zamestnávateľa.

Viac k témam: Hotely, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hotely sú od 25. decembra otvorené pre očkovaných a prekonaných. Potrebujú však aj negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.