SlovenskoSprávy

ZMOS zverejnil ďalšie príklady dobrej praxe, podelil sa o ne aj so samosprávami na Ukrajine

27.12.2021 (Webnoviny.sk) – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) počas tohto roka pridalo na svoj web ďalších 12 príkladov dobrej praxe. Tie sa venujú opatreniam proti koronakríze, medziobecnej spolupráci, cezhraničnému potenciálu či regionálnemu rozvoju.

Ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák v tlačovej správe podotkol, že manuály sledujú princípy, ako sú transparentnosť, efektívnosť, účelnosť, vlastná iniciatíva samosprávy a jej obyvateľov, prínos pre komunity, princíp dobrej správy či udržateľnosť.

Overené riešenia minimalizujú riziká

Podľa neho využívanie overených riešení minimalizuje pre iné mestá a obce riziká vyplývajúce z nesprávne nastavených pilotných projektov a zároveň sa v prostredí miestnej územnej samosprávy uplatnia prvky porovnávania.

Kaliňák doplnil, že združenie spracovalo od roku 2018 do manuálu s názvom Kroky k úspechu 48 príkladov dobrej praxe.

Poznatky posúvajú aj na Ukrajinu

Tieto príklady dáva do pozornosti aj samosprávam na Ukrajine v rámci spoločného projektu, ktorý je zameraný na transfer poznatkov a prezentáciou úspešných riešení.

Dodal, že príklady dobrej praxe sú súčasťou národného projektu s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je podporovaný z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Viac k témam: Modernizácia, Riešenie, Samosprávy
Zdroj: Webnoviny.sk – ZMOS zverejnil ďalšie príklady dobrej praxe, podelil sa o ne aj so samosprávami na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.