SlovenskoSprávy

Agresívny muž chcel podpáliť policajnú stanicu v Žiline, benzínom polial vstup do budovy aj policajtov

28.12.2021 (Webnoviny.sk) – Štyridsaťjedenročný muž zo Žiliny, ktorý ešte v nedeľu 26. decembra polial benzínom priestor pred vstupom do budovy tamojšej mestskej polície aj jej príslušníkov, čelí obvineniu z trestného činu útok na verejného činiteľa.

Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania. Informovala o tom v utorok hovorkyňa krajskej žilinskej polície Gabriela Kremeňová.

Muž sa v nedeľu vo večerných hodinách v Žiline počas prejednávania priestupku vulgárnymi slovami vyhrážal príslušníkom mestskej polície. Neskôr prišiel pred budovu s nádobou naplnenou benzínom.

Naďalej sa policajtom vulgárne vyhrážal ujmou na zdraví a na živote a snažil sa pri tom zapáliť rozliaty benzín. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a previedli ho na policajný útvar. Pri udalostiach sa nikto nezranil.

Viac k témam: Benzín, Trestný čin, Útok na verejného činiteľa, Vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Agresívny muž chcel podpáliť policajnú stanicu v Žiline, benzínom polial vstup do budovy aj policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.