SlovenskoSprávy

Deti a skúsení rezbári skrášľujú Starý Smokovec ľadovými obrazmi a sochami, pribudnú aj dva fotopointy

28.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ulice Starého Smokovca postupne skrášľujú umelecké výtvory z ľadu v podobe ľadových obrazov a sôch. Na ich návrhu a realizácií sa podieľajú deti a učitelia Základnej umeleckej školy mesta Vysoké Tatry, ale aj skúsení rezbári.

Ako informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry na svojej webovej stránke, podniky cestovného ruchu a miestne organizácie vo Vysokých Tatrách sa takýmto spôsobom rozhodli priniesť ľadové výtvory, známe doteraz napríklad z Tatranského ľadového domu, ešte bližšie svojim hosťom, návštevníkom a aj miestnym obyvateľom.

Práca s ľadom je náročná

„Je to pre nás veľká výzva a zároveň príležitosť rozšíriť svoje doterajšie skúsenosti a umelecké zručnosti aj pri práci s pre nás netradičným materiálom,“ uviedla riaditeľka ZUŠ Silvia Bombárová Zoričáková.

Na tvorbe ľadových diel sa budú podieľať aj skúsení rezbári, ktorí už prácu s ľadom dôverne poznajú.

„Práca s ľadom je náročná nielen pre povahu materiálu ale najmä mínusové teploty. Aj preto sme neváhali osloviť skúsených rezbárov, ktorých úlohou je pre nás vytvoriť dva fotopointy, o ktorých zatiaľ nechceme prezrádzať viac, ale jeden z nich bude tak trochu netradičný. Fotopointy budú umiestnené v Starom Smokovci a na Štrbskom Plese“, informovala riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Zatiaľ vytvorili dva obrazy

Zatiaľ sa podarilo zrealizovať dva ľadové obrazy, ktoré v sebe skrývajú aj detské motívy. Ďalšie sochy a motívy pribudnú v priebehu januára a budú sa osadzovať v rôznych častiach Starého Smokovca.

„Projekty, ktoré ľuďom vyčaria úsmev na tvári, alebo vyvolajú príjemné pocity, sú v stále pretrvávajúcej pandemickej situácii viac než žiaduce. Aj preto som veľmi rád, že sa tento projekt podarilo zrealizovať:“ uviedol predseda OOCR Región Vysoké Tatry Ján Mokoš.

Viac k témam: Cestovný ruch, ľadové obrazy, ľadové sochy, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Deti a skúsení rezbári skrášľujú Starý Smokovec ľadovými obrazmi a sochami, pribudnú aj dva fotopointy © SITA Všetky práva vyhradené.