SlovenskoSprávy

Seniori už dostávajú Matovičove šeky za očkovanie, najskôr prídu 100-ročným a starším

28.12.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta dnes začala s distribúciou prvých 20 000 listov so šekmi pre zaočkovaných seniorov. Na sociálnej sieti to uviedol minister financií Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že 300 eur je na ceste k našim najstarším.

Rozhodli sme sa ísť podľa veku … a tak ako prví dostanú šeky: 104-ročné Vilma a Helena, 103-ročná pani Katarína, 102-roční Veronika, Mária, Ján a Magdaléna, 101-roční Marianna, Františka, Elena, Ružena, Anna, Jaroslav, Ján, Mária, František, Hermína, Mária, Veronika, Gizela a Daniel … a ďalších 19 storočných žien a štyria storoční muži. Verím, že užijú v plnom zdraví,“ informoval minister.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Podľa neho očkovanie seniorov chráni zdravie a životy a nielen ich. Chráni nemocnice pred kolapsom a pomáha zdravotníkom. „Výrazne šetrí spoločné financie a umožňuje skorší návrat do normálu, po ktorom túžime všetci. Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im,“ poznamenal Matovič. Dodal, že táto investícia sa veľmi rýchlo a významne vráti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Seniori už dostávajú Matovičove šeky za očkovanie, najskôr prídu 100-ročným a starším © SITA Všetky práva vyhradené.