SprávySvet

Belgický správny súd zrušil príkaz na zatvorenie kín a umeleckých centier, nové opatrenia by boli neprimerané

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Belgická Štátna rada, čiže najvyšší správny súd krajiny, zrušila vládny príkaz na zatvorenie časti kultúrneho sektora v Belgicku a uviedla, že nové protipandemické reštrikcie uvalené na divadlá sú neodôvodnené.

Na základe nových reštrikcií, ktoré belgická vláda zaviedla od nedele, museli kiná, koncertné siene či umelecké centrá prerušiť činnosť. Belgická Štátna rada však rozhodla, že tieto opatrenia boli „neprimerané“. Ministerka kultúry belgického frankofónneho regiónu Valónsko Bénédicte Linardová rozhodnutie privítala.

Tisíce belgických umelcov, prevádzkovateľov kín či organizátorov podujatí sa v nedeľu v Bruseli zišli na proteste proti vládnemu rozhodnutiu zastaviť kultúrny život v krajine, aby sa zabrzdilo šírenie variantu omikron koronavírusu. Vláda pritom rozhodla, že také podujatia ako vianočné trhy aj po nedeľňajšom sprísnení reštrikcií môžu pokračovať a reštaurácie a bary môžu zostať otvorené s dodržiavaním určitých nových obmedzení.

Viac k témam: belgická vláda, Kultúra, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgický správny súd zrušil príkaz na zatvorenie kín a umeleckých centier, nové opatrenia by boli neprimerané © SITA Všetky práva vyhradené.