EkonomikaZdravotníctvo

Horváthová vidí význam v povinnom očkovaní proti COVID-19 pre určité skupiny obyvateľstva

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Je smutné, že sme dospeli až tak ďaleko a musíme uvažovať o povinnom zaočkovaní populácie proti ochoreniu COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Pre agentúru SITA to povedala poslankyňa Národnej rady SR, členka zdravotníckeho výboru, profesorka a doktorka Eva Horváthová (OĽaNO). Zároveň dodala, že v prípade politickej vôle vidí význam v povinnom očkovaní určitých skupín obyvateľstva z hľadiska veku a profesijného zamerania.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Horváthová pripomenula, že povinné očkovanie sprevádza modernú civilizáciu desaťročia a vďaka nemu sme tu. „Toto je však iný rámec povinnej vakcinácie, už teraz spôsobuje veľké vášne a obávam sa, že zavedenie očkovania pod hrozbou sankcie to len prehĺbi,” myslí si alergologička.

Podľa jej slov je poslednou možnosťou pred takouto povinnosťou pozitívna motivácia v akejkoľvek forme. „Verím, že ľudia pochopia, že inú možnosť nemáme a budú zodpovední voči sebe, ale aj voči svojmu okoliu,” dodala Horváthová.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Horváthová vidí význam v povinnom očkovaní proti COVID-19 pre určité skupiny obyvateľstva © SITA Všetky práva vyhradené.