Ekonomika

Používate auto na podnikanie? Vypĺňanie priznania k dani z motorových vozidiel sa pre vás zjednoduší

29.12.2021 (Webnoviny.sk) – Vypĺňanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel bude pre daňovníkov opäť jednoduchšie. Finančná správa podľa jej hovorkyne Martiny Rybanskej od 8. januára rozpošle predvyplnené daňové priznania k tejto dani.

Dostanú ho daňové subjekty, ktoré majú aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy a zároveň podali daňové priznanie za zdaňovacie obdobie 2020. Daňové priznanie je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. januára 2022.

Pokračovanie už štvrtý rok

Predvyplnenie daňového priznania k dani z motorových vozidiel predstavila finančná správa ako novinku ešte koncom roka 2017 a vzhľadom na úspešnosť projektu pokračuje v tomto proklientskom opatrení už štvrtý rok.

Automaticky vygenerované dáta z informačného systému si nájdu daňovníci priamo v osobnej elektronickej schránke na portáli finančnej správy. Na tomto daňovom priznaní bude vypočítaná aj aktuálna sadzba dane. Ak sa nič oproti predošlému roku nezmenilo, daňovník údaje len skontroluje a daňové priznanie následne podá.

Elektronické podanie

Priznanie za zdaňovacie obdobie 2021 je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. januára 2022. Toto daňové priznanie podávajú daňové subjekty, ktoré používajú vozidlo evidované v Slovenskej republike na podnikanie.

Všetky daňové subjekty, ktoré sú povinné komunikovať s finančnou správou elektronicky, ako platitelia DPH, právnické osoby zapísané v obchodnom registri, fyzické osoby – podnikatelia, musia podať toto daňové priznanie výhradne elektronicky. Ostatné subjekty môžu daňové priznanie doručiť aj osobne, alebo poslať poštou na daňový úrad. Ide napríklad o občianske združenia, ktoré majú oprávnenie na podnikanie a nie sú zapísané v obchodnom registri.

Viac k témam: Daň z motorových vozidiel, Daňové priznanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Používate auto na podnikanie? Vypĺňanie priznania k dani z motorových vozidiel sa pre vás zjednoduší © SITA Všetky práva vyhradené.