SlovenskoSprávy

Tesco pokračuje v podpore kolegov a kolegýň, zvyšuje mzdy

30.12.2021 (Webnoviny.sk) – Ako po celý rok, tak aj na nový rok, Tesco pokračuje v kontinuálnej podpore svojich kolegov a kolegýň vrátane jedinečnej ponuky benefitov na slovenskom maloobchodnom trhu. Už 1. januára 2022 reťazec investuje aj do pravidelného zvýšenia miezd kolegov a kolegýň v prevádzkach a v distribučných centrách – príkladom je aj zvýšenie základných nástupných miezd o 10 %. Celková investícia do zvyšovania miezd predstavuje za ostatné dva roky až 16 miliónov eur.

„Aj rok 2021 priniesol pre maloobchod náročné obdobie, ktoré sa nám podarilo zvládnuť aj vďaka obetavej práci našich kolegýň a kolegov v Tescu. Všetkým patrí veľké ďakujem za ich úsilie. Vďaka nim zákazníci vedia, že sa môžu na Tesco spoľahnúť v každom období. Prácu každého jedného kolegu a kolegyne si v Tescu veľmi vážime a odmeňujeme. Aj preto už od Nového roka zvyšujeme mzdy našich kolegov a kolegýň na prevádzkach a zároveň zvyšujeme ich nástupné základné mzdy až o 10 %. Kolegom a kolegyniam aj naďalej poskytujeme širokú škálu benefitov a aj v roku 2022 plánujeme inovovať a pridávať ďalšie atraktívne benefity pre naše kolegyne a kolegov,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Reťazec robí všetko pre to, aby vytváral skvelé miesto na prácu pre kolegov a kolegyne vo všetkých svojich 154 predajniach, ďalších prevádzkach aj distribučných centrách. Prioritou reťazca bola – a naďalej zostáva – ochrana zdravia kolegov a zákazníkov. Najviac zraniteľným skupinám kolegov a kolegýň ponúklo Tesco opakovane platené voľno počas najnáročnejších období pandémie.

Tesco počas tohto roka predstavilo aj unikátne rodinné benefity pre všetkých kolegov a kolegyne a spustilo ešte silnejšiu podporu ľudí so zmenenou pracovnou schopnosťou:

Tesco ponúka kolegom atraktívny balík odmien a benefitov, ktorý sa v roku 2021 vyšplhal až na celkovú hodnotu takmer 5 miliónov eur. Reťazec kolegov pravidelne zásobuje vitamínovými balíčkami, príspevkami na nákup školských pomôcok, vianočnými balíčkami, ovocím na pracovisku, k dispozícii majú celoročné zľavy na nákup v Tescu či ďalšie formy individuálnej podpory.
Reťazec tento rok vydal ako prvý zamestnávateľ na trhu unikátnu Správu o napĺňaní stratégie v oblasti diverzity a inklúzie. Tá prináša súhrn informácií, ako sa reťazcu darí v tejto oblasti, a aj plány do budúcnosti. Reťazec chce byť napríklad čo najviac ústretový k rodine a ešte viac podporovať kolegyne a kolegov po návrate z dlhodobej PN a pokračovať v podpore kolegov a kolegýň so zmenenou pracovnou schopnosťou zo zdravotných dôvodov. Aktivity reťazca v oblasti diverzity a inklúzie boli ocenené aj odborníkmi v prestížnom ocenení Via Bona Výnimočný zamestnávateľ.
Témy ako diverzita a inklúzia sú pre Tesco ako tretieho najväčšieho súkromného zamestnávateľa na Slovensku kľúčové. Až 89 % kolegýň a kolegov verí, že v Tescu môžu byť sami sebou bez strachu z odsudzovania. Zároveň 92 % percent kolegýň a kolegov by odporučilo Tesco ako skvelé miesto na prácu.

Informačný servis

Viac k témam: Mzdy, PR, zvyšovanie miezd
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesco pokračuje v podpore kolegov a kolegýň, zvyšuje mzdy © SITA Všetky práva vyhradené.