SlovenskoSprávy

Trojicu mladých sprejerov obvinili, svojím „umením“ poškodili zástavku, obecný úrad aj kostol (foto)

30.12.2021 (Webnoviny.sk) – Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci troch mladíkov, ktorí ešte v októbri v Trakoviciach v okrese Hlohovec posprejovali unimobunku a autobusovú čakáreň.

Neskôr pokračovali v susedných Malženiciach, kde svojím „umením“ poznačili obecný úrad. Hanlivé nápisy zanechali cestou ku kostolu aj na múre a garáži.

Posprejovali aj kostol

Na kostole, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, nastriekali tri číslice so vztýčeným prstom. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, škody vo výške 500 eur vyčíslila len obec Malženice. Podľa starostu Trakovíc sa im nakoniec všetky kresby podarilo bez škody odstrániť.

Mladíkom hrozí až osem rokov

Vyšetrovateľ obvinil všetkých troch kamarátov vo veku 20, 18 a 16 rokov zo zločinu, všetci sú stíhaní na slobode. V zmysle zákona hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Trestná sadzba je vyššia najmä kvôli kostolu, ktorý je kultúrnou pamiatkou. Ich trest bude primerane znížený vzhľadom na vek obvinených a trestnú minulosť.

Viac k témam: Sprejer
Zdroj: Webnoviny.sk – Trojicu mladých sprejerov obvinili, svojím „umením“ poškodili zástavku, obecný úrad aj kostol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.