SprávySvet

Scholz požiadal Nemcov v novom roku o súdržnosť počas boja s koronavírusom, vyzval k očkovaniu

31.12.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz požiadal obyvateľov o súdržnosť počas budúcoročného boja s koronavírusom. Zároveň sľúbil, že nemecká vláda bude konať „rýchlo a rozhodne“ proti šíriacemu sa variantu omikron.

Viac o téme: Koronavírus

V deň, keď zrušili veľké silvestrovské oslavy a zakázali predaj zábavnej pyrotechniky, Scholz poďakoval obyvateľom Nemecka za snahu dodržiavať pravidlá. Vyzval ich, aby naďalej dodržiavali obmedzenia zavedené v ostatných dňoch, ktoré pomôžu ochrániť všetkých Nemcov.

Scholz opätovne vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať a prihlásili sa na posilňovacie dávky. „Teraz je to o rýchlosti. Musíme byť rýchlejší ako vírus. Urobme spolu všetko, naozaj všetko, aby sme v novom roku konečne zvíťazili nad koronavírusom,“ povedal Scholz.

Nemecko sa v sobotu ujme predsedníctva v skupine G7. Už predtým Scholz sľúbil, že využije toto predsedníctvo v skupine najvyspelejších ekonomík sveta, aby sa uvedené združenie stalo „priekopníkom“ v klimaticky neutrálnej ekonomickej aktivite.

„Vstupujeme do novej éry, obdobia, ktoré bude dobré, ak ho budeme aktívne formovať,“ skonštatoval Scholz.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, nemecká vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz požiadal Nemcov v novom roku o súdržnosť počas boja s koronavírusom, vyzval k očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.