SlovenskoSprávy

Smer už predbehol Hlas a je najsilnejšou stranou, progresívci sú pred OĽaNO a kotlebovci mimo parlamentu

2.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 2. februára 12:36

Najsilnejšou stranou je podľa prieskumu spoločnosti Median SK Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorú by volilo 15,6 percenta opýtaných.

Tri strany tesne nad piatimi percentami

Na druhom mieste je Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 13,5 percenta, rovnaké percento získala aj strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Na štvrtom mieste sa umiestnilo Progresívne Slovensko (PS), ktoré by volilo 10,6 percenta opýtaných. Prieskum sa na vzorke 1 006 respondentov uskutočnil od štvrtka 27. januára do utorka 1. februára.

Do parlamentu by sa ešte dostalo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s 9,5 percentami, hnutie Sme rodina s 5,7 percentami, Hnutie Republika s 5,6 percentami a Kresťanskodemokratické hnutie s piatimi percentami.

Kotlebovci aj Za ľudí mimo parlamentu

Pod prahom päťpercentného kvóra na vstup do parlamentu by ostali Kotlebovci – Ľudová strana naše Slovensko s 4,1 percentami, Aliancia s 3,4 percentami, Slovenská národná strana s 3,1 percentami. Pod tri percentá sa dostala strana Za ľudí (2,5 percenta), Spolu – občianska demokracia (1,6 percenta) a Dobrá voľba (1,6 percenta.

Podľa prieskumu disponuje najväčším volebným potenciálom strana SaS, nasleduje Smer-SD a Hlas-SD a Progresívne Slovensko.

„Strana Smer-SD disponuje spomedzi jednotlivých strán zároveň najväčším volebným jadrom. Pomerne veľkým volebným jadrom disponuje aj strana Hlas-SD, nasledovaná stranami SaS a OĽaNO,“ uvádza prieskum.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer už predbehol Hlas a je najsilnejšou stranou, progresívci sú pred OĽaNO a kotlebovci mimo parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.