PR a inzercia

S touto výbavou budete na úspešný lov pripravení vždy

Úspešnosť lovu je závislá od viacerých faktorov. Okrem revíru, ročného obdobia a typu zvierat sú veľmi dôležité doplnky, ktoré vám budú pri love robiť spoločnosť a pomáhať bez problémov na cieľ zamieriť aj v tých najhorších podmienkach.

A aby ste sa o tom presvedčili aj v praxi, máme pre vás zoznam výbavy, ktorá vás na úspešný lov správne pripraví.

Správne poľovnícke oblečenie

Ako prvé je na úspešný lov nevyhnutné správne poľovnícke oblečenie. Pri jeho výbere si však pamätajte, že maskovacia schopnosť odevu zohráva dôležitú úlohu. Pozor však na typ maskovania, ktorý treba zvoliť na základe vegetácie poľovného revíru a ročného obdobia.

Hlavná poľovnícka sezóna začína niekedy v októbri, čo je obdobie s pomerne nízkymi teplotami a premenlivým charakterom počasia. Takže je dôležité mať aj oblečenie, ktoré vám umožní dobre znášať poveternostné podmienky, či už je teplo alebo zima.

Špeciálna optika

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, lov sa vykonáva v prostredí, ktorého podmienky nie sú vždy ideálne. Najčastejším problémom, ktorý situáciu zhoršuje, je nevhodné počasie. Konkrétne hmla, hustý dážď alebo sneh s vetrom.

Ani tma a šero nie sú ideálne podmienky na lov. Zhoršená viditeľnosť to celé len zbytočne komplikuje. Aj na tieto príležitosti preto bola vyvinutá a už dlho sa využíva špeciálna optika.

Moderné termovízie Liemke, ktoré dokážu zachytiť objekt a teda aj zver na základe jej vyžarovaného tepla. Táto technika sa využíva aj v armáde, pri požiaroch či monitoring. A aj vám môže pri love veľmi dobre pomôcť.

Nezabudnite si do batohu pribaliť poľovnícky nôž, ďalekohľad a mobil pre lepšiu orientáciu. V pohodlných a pevných čižmách sa vám s takouto výbavou bude kráčať za úspešnou trofejou oveľa lepšie.

Zdroj obrázka: Body Stock/Shutterstock.com