Ekonomika

Ľudí odkázaných na sociálne dávky pribúda, v Revúcej je na ne odkázaný každý ôsmy človek

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku vo februári tohto roka mierne vzrástol. Sociálne dávky v druhom mesiaci tohto roka dostalo 57,6 tisíca osôb. Oproti koncu januára išlo o nárast o 313 ľudí. Medziročne sa však počet poberateľov týchto dávok znížil o 3-tisíc.

Ľudia odkázaní na dávky

Na dávky v hmotnej núdzi bolo vo februári tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 121,5 tisíca osôb, čo je 2,22 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti januáru tohto roka stúpol o 0,01 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,19 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V okrese Revúca evidujú najviac poberateľov

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Okres Revúca vykázal 4,8 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,26 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,4 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10 percent z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo vo februári 8,39 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,7 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej ľudí odkázaných na pomoc štátu

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo vo februári tohto roka v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,17 percenta obyvateľov, teda 161 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,17 percenta po 0,26 percenta ich obyvateľov, čo predstavovalo od 97 osôb v okrese Bratislava I po 309 ľudí v okrese Bratislava II.

Viac k témam: Dávky v hmotnej núdzi, Sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudí odkázaných na sociálne dávky pribúda, v Revúcej je na ne odkázaný každý ôsmy človek © SITA Všetky práva vyhradené.