SprávySvet

Rusi majú v Mariupoli špeciálnu „brigádu“ a pália telá zavraždených civilistov, mesto premenili podľa starostu na tábor smrti

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Špeciálne brigády ruskej armády v juhoukrajinskom Mariupoli zbierajú a následne v mobilných krematóriách pália telá zavraždených obyvateľov, aby zamaskovali zločiny, akých sa dopustili iné ruské jednotky na predmestiach Kyjiva či v Sumskej oblasti. Na Telegrame o tom informovala mariupoľská mestská rada.

Podľa nej v meste mohli byť zabité desaťtisíce obyvateľov. „Okrem toho sú prostredníctvom filtračných táborov identifikovaní a likvidovaní všetci potenciálni svedkovia zverstiev okupantov,“ uviedla mestská rada. Dodala, že Rusi nechávajú všetku „špinavú prácu na kolaborantov“, ktorých naverbovali do týchto špeciálnych brigád.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Rozsah tragédie v Mariupoli svet nezažil od čias nacistických koncentračných táborov. Rusi zmenili celé naše mesto na tábor smrti. Toto už nie je Čečensko ani Aleppo. Toto je nový Osvienčim a Majdanek. Svet musí pomôcť potrestať Putinových darebákov,“ poznamenal mariupoľský starosta Vadym Bojčenko.

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v utorok varovala, že Rusko plánuje v Mariupoli rozsiahlu provokáciu s úmyslom zvaliť vinu na ukrajinských vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi majú v Mariupoli špeciálnu „brigádu“ a pália telá zavraždených civilistov, mesto premenili podľa starostu na tábor smrti © SITA Všetky práva vyhradené.