SlovenskoSprávy

V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto)

16.5.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 16. mája 2022, 10:06

Pri večernom požiari na prvom poschodí Domu opatrovateľskej služby (DOS) na Ulici Janka Kráľa v Nitre museli evakuovať 44 ľudí. Mesto Nitra podľa hovorcu radnice Tomáša Holúbka poskytlo dočasné ubytovanie piatim ľuďom, z toho štyrom klientom zariadenia a synovi jedného z nich, ďalší štyria klienti odišli k svojim príbuzným. Ostatní sa mohli vrátiť do bytov, prípadne do náhradných priestorov v DOS.

Pri požiari sa ľahko zranili dvaja klienti, jeden sa nadýchal splodín horenia, ďalší mal problém s rukou. Výška spôsobenej škody bola podľa Holúbka predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur, ide však podľa neho len o veľmi hrubý odhad. Najviac poškodená je izba, v ktorej požiar vznikol, ako aj izba o poschodie vyššie.

„Momentálne sú neobývané všetky byty na jednom poschodí, dôvodom je, že v tejto časti zariadenia je poškodená elektroinštalácia a je to tu celé aj silne zadymené,“ dodal Holúbek.

Mesto Nitra nemá zatiaľ bližšie informácie o príčinách vzniku požiaru, tie budú vyšetrovať hasiči a polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Domov sociálnych služieb, Požiar, Zranenia
Zdroj: Webnoviny.sk – V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.