ITNewsPočítače

Navrhnuté tak, aby boli dobre vidieť

Nové kamery sú dostupné v prevedení do interiéru –modely AXIS M1135 Mk II s rozlíšením 2 MPx a AXIS M1137 Mk II s 5 MPx rozlíšením, alebo pre vonkajšie inštalácie – modely AXIS M1135-E Mk II a AXIS M1137-E Mk II dodávané v odolnom ochrannom kryte. Tieto kompaktné kamery ponúkajú vynikajúcu kvalitu obrazu vhodnú pre širokú škálu rôznych aplikácií. Kamery podporujú PoE aj redundantné jednosmerné napájanie a tým umožňujú jednoduchú a flexibilnú inštaláciu v interiéri aj exteriéri a ochranu v prípade nečakaného výpadku napájania. Obsahujú aj CS držiak s podporou motorizovaných objektívov i-CS, ktoré umožňujú vzdialený optický zoom a prispôsobenie optiky kamier pre konkrétne inštalácie.

Kamery radu AXIS M11 sú navrhnuté ako viditeľný odstrašujúci prostriedok, ktorý potenciálnym páchateľom dáva najavo, že ich sledujete, a pomáha tak zabrániť vniknutiu na cudzí pozemok a ďalším nežiaducim aktivitám. Poskytujú dobre viditeľný, pevný uhol záberu, takže je ľahko vidieť, kam presne kamera mieri. Modely pripravené na vonkajšie použitie sú navyše uzavreté v puzdre so stupňom krytia IP66, IK10 a NEMA 4X, ktorý chráni kameru pred vodou, koróziou, prachom a nárazmi.

Tieto kompaktné boxové kamery s rozlíšením 2 alebo 5 MPx sú vybavené pokročilými funkciami Axis Lightfinder a Axis Forensic WDR pre verné farby a skvelé detaily aj pri práci v náročných svetelných podmienkach alebo takmer pri úplnej tme. Oba vnútorné modely majú integrovaný mikrofón a oba vonkajšie modely ponúkajú zvukový vstup pre mikrofón a záznam videa so zvukom v presne vymedzenom priestore. Vďaka technológii edge-to-edge je možné tieto kamery priamo prepojiť aj s reproduktormi Axis, napríklad AXIS C1310-E Network Horn Speaker a tým zosilniť ich odstrašujúci účinok aj zvukovou výstrahou.

Kamery sú tiež vybavené funkciou AXIS Object Analytics, ktorá umožňuje detekovať a klasifikovať ľudí a vozidlá, a tiež technológiou Axis Zipstream s podporou kodekov H.264/H.265, ktorá výrazne znižuje nároky na šírku pásma a kapacitu úložiska. K štandardnej výbave kamier Axis patria aj funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a chránia systém ako celok. Súčasťou kybernetickej bezpečnosti je aj podpísaný firmvér a zabezpečené spúšťanie, ktoré zabezpečujú, že bude nainštalovaný iba oficiálny autorizovaný firmvér, ktorý nebol kompromitovaný.

Nové kamery radu AXIS M11 budú k dispozícii na Slovensku a v Českej republike prostredníctvom siete partnerov a distribučných kanálov spoločnosti Axis.