IT

Štýlové a flexibilné: Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne varovné hlásenia alebo na odovzdávanie bezpečnostných pokynov pre zamestnancov a návštevníkov.

Závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a AXIS C1511 sú univerzálne reproduktory, ktoré umožňujú inteligentné a jednoduché používanie zvukových hlásení. Oba sa líšia len veľkosťou a akustickým tlakom. Dajú sa veľmi ľahko integrovať so softvérom na správu videa (VMS), VoIP telefónmi, analytickými a ďalšími systémami. Ako všetky sieťové audio zariadenia Axis sa aj nové reproduktory pripájajú k štandardným LAN sieťam a používajú jediný kábel pre napájanie i dátové pripojenie (POE = Power over Ethernet). Reproduktorové systémy, vrátane predkonfigurovaného digitálneho signálového procesoru (DSP), produkujú vždy čistý hlas a disponujú vstavaným mikrofónom umožňujúcim vzdialené testovanie stavu alebo aj spätnú obojsmernú hlasovú komunikáciu.

Nové reproduktory sa hodia najmä do maloobchodných predajní, nákupných centier a ďalších prostredí, kde je dôležitý dizajn, pretože hladko a elegantne zapadnú do akéhokoľvek prostredia. Závesné reproduktory je možné inštalovať na akýkoľvek strop bez ohľadu na jeho výšku a to vďaka jednoduchému nastaveniu dĺžky káblu v závislosti na konkrétnych požiadavkách. Firmám alebo inštitúciám umožňujú efektívne komunikovať so zamestnancami i zákazníkmi (klientmi), odovzdávať im okamžite prirodzenou cestou rôzne informácie (živé alebo vopred nahrané hlásenia podľa rôznych situácií) alebo vytvárať tú správnu atmosféru pomocou hudby z reproduktorov na pozadí na zlepšenie zákazníckeho zážitku.

Rad sieťových reproduktorov AXIS C15, do ktorého patria aj novinky AXIS C1510 a AXIS C1511, získal v roku 2022 prestížne ocenenie „Red Dot“ za vysokú úroveň dizajnu. Ocenenie Red Dot: Product Design sa datuje už od roku 1955 a každý rok vyzdvihne tie najlepšie produkty z celého sveta. Vybranú skupinu ocenených produktov z tisícov prihlásených vyberá medzinárodná porota zložená z odborníkov naprieč rôznymi odvetviami, ktorá vyhľadáva produkty, ktoré významne vynikajú svojim výnimočným dizajnovým spracovaním.