SprávySvet

Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman udelil milosť v ďalšej trestnej kauze. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že odpustil skúšobnú dobu podmienečne odsúdenej Jane Nečasovej, ktorá dostala trest v kauze zneužitia Vojenského spravodajstva z roku 2013.

Udelenie milosti televízii Nova potvrdil Nečasovej manžel a bývalý premiér Petr Nečas, ktorý sa zároveň poďakoval prezidentovi „za jeho nezaujatý a ľudský prístup“.

Súd dal Nečasovej podmienečný trest po tom, ako ju obvinili zo zneužitia Vojenského spravodajstva, pretože prikázala sledovať vtedajšiu manželku Petra Nečasa. Úlohou spravodajcov bolo zozbierať dostatok dôkazov o domnelej nevere Radky Nečasovej, čo malo následne viesť k urýchleniu rozvodu. Nečasová podobne sledovala aj dvoch zamestnancov Úradu vlády.

Kauza okolo Nečasovej prepukla v roku 2013. Prípad viedol k politickej kríze a pádu Nečasovej vlády. Bývalý premiér sa napokon ešte v tom istom roku rozviedol a následne v septembri aj zosobášil s Janou Nagyovou, teraz Nečasovou.

Viac k témam: Milosť, Udelenie milosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu © SITA Všetky práva vyhradené.