Informatika

Pamäťové moduly Kingston Server Premier DDR5 získali validáciu pre Intel Xeon

Spoločnosť Kingston Technology Europe oznamuje, že jej 64GB, 32GB a 16GB Registered DIMM DDR5 4800MT/s pamäte Server Premier boli validované pre škálovateľný procesor Intel® Xeon® 4. generácie (pôvodné kódové označenie Sapphire Rapids).

Kingston je už viac ako 35 rokov značkou pamätí, ktorej dôverujú poprední výrobcovia serverov a najväčšie svetové dátové centrá. Server Premier je štandardné pamäťové riešenie spoločnosti Kingston, vhodné na použitie v cenovo výhodných serveroch ODM výrobcov (white-box), overené pre jednotlivé platformy a schválené poprednými výrobcami základných dosiek a systémov. Všetky serverové pamäťové riešenia Kingston sa vyrábajú zo stále rovnakých komponentov (Locked BOM), ktoré sa pred montážou preverujú (vrátane DRAM, registrov, PMIC, SPD hubu, tepelných senzorov a dosky plošných spojov). Produkty sú 100% testované a prechádzajú dôkladným dynamickým procesom zahorenia, ktorý je navrhnutý tak, aby zachytil poruchy v počiatočnej fáze životnosti už priamo v továrni. To všetko zabezpečí konzistentné vlastnosti značky.

Škálovateľné procesory Intel Xeon 4. generácie sú prvé, ktoré podporujú serverové pamäte DDR5 novej generácie a majú 8 pamäťových kanálov. Každý kanál môže obsluhovať až dva moduly DIMM, takže k procesoru môže byť pripojených až 16 modulov DIMM. Každý modul Registered DIMM DDR5 poskytuje pri rýchlosti 4800MT/s špičkovú šírku pásma 38,4 GB/s, čo pri zoskupení do viackanálových konfigurácií znamená výrazné zvýšenie výkonu oproti serverom s pamäťami DDR4. Pamäte DDR5 využívajú pokročilé funkcie a technológie pre spoľahlivejší a efektívnejší pamäťový subsystém, vrátane on-die ECC (ODECC), dvojnásobného počtu bánk, dvojnásobnej dĺžky blokového prenosu dát (burst), vylepšeného obnovovania obsahu, obvodu pre správu napájania (PMIC), prídavných teplotných senzorov, decision feedback equalization (DFE) a dvoch samostatných 32-bitových subkanálov (40-bitových pre ECC).

„Sme radi, že môžeme oznámiť úspešnú validáciu našej novej generácie serverových pamätí pre škálovateľný procesor Intel Xeon 4. generácie,“ povedala Iwona Zalewska, obchodná manažérka pre DRAM spoločnosti Kingston v regióne EMEA. „Validácia je pre výrobcov pamätí vždy prvým krokom k preukázaniu kvality a kompatibility ich pamäťových riešení. Pamäte DDR5 prinášajú technológie, ktorá umožňuje škálovať šírku pásma a kapacitu tak, aby spĺňali požiadavky na výkon dátových centier budúcnosti.“