SlovenskoSprávy

Fico podľa Sulíka nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám

10.5.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík uviedol, že jeho strana stojí za prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Aj kritika má svoje mantinely

V reakcii na slová Roberta Fica na adresu hlavy štáty podotkol, že politika je tvrdá, politici preto musia znášať kritiku verejnosti aj oponentov, no aj tá má svoje mantinely a predseda strany Smer-SD ich prekračuje denne.

„V ľuďoch cez bludy živí nenávisť, ktorá, bohužiaľ, vedie až k vyhrážkam smrti smerom k rodine prezidentky. Preto Vás, pán Fico, vyzývam, aby ste sa postavili k situácii ako chlap a verejne sa pani prezidentke ospravedlnili. Za vyhrážky ste totiž svojou rétorikou osobne zodpovedný,“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Zbabelé a neférové praktiky

Šéf liberálov je presvedčený, že predbiehať by sa politici mali v tom, kto má pre voličov lepšiu ponuku, a nie vymýšľať konšpiračné teórie, ktoré polarizujú spoločnosť. Fico podľa neho nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám najmä preto, že mu ide o vlastnú slobodu.

Podpredseda SaS Branislav Gröhling sa pridal k slovám svojho straníckeho šéfa a napísal, že Robert Fico opäť prerazil dno. Zároveň ho vyzval, aby sa prezidentke ospravedlnil.

„Naozaj zhrubla naša spoločnosť natoľko, že vyhrážky najvyššej ústavnej činiteľke a ešte k tomu žene a matke sa stali súčasťou politického boja? S týmto sa odmietam zmieriť,“ napísal Gröhling s dodatkom, že slušnosť musí vyhrať.

Viac k témam: Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Fico podľa Sulíka nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám © SITA Všetky práva vyhradené.