IT

Vynikajúci obraz a 360° prehľad cez nové diskrétne mini kopulovité kamery Axis

Spoločnosť Axis Communications predstavuje nové panoramatické kamery radu AXIS M43. Tieto diskrétne mini kopule ponúkajú vynikajúcu kvalitu obrazu a nepretržitý kompletný 180° alebo 360° prehľad bez ohľadu na svetelné podmienky. Navyše sú vybavené aj jednotkou na spracovanie hlbokého učenia (DLPU) spolu s pokročilou video analytikou.

Dve nové diskrétne mini kopule AXIS M4317-PLVE (so senzorom s natívnym rozlíšením 6 MPx) a výkonnejší model M4318-PLVE (12 MPx senzor), ktoré sú pripravené pre vnútorné aj vonkajšie inštalácie, sa dodávajú už z výroby zaostrené, čo uľahčí ich inštaláciu. Vybavené sú stereografickým objektívom s technológiou Sharpdome 360, vďaka ktorej dosahujú väčšiu ostrosť obrazu aj na jeho okrajoch. Hoci majú len jeden pevný objektív a jeden snímací senzor, v reálnom čase vedia digitálne vytvárať niekoľko rôznych pohľadov.

Priamo z kamery tak môžete streamovať panoramatické, štvoruholníkové, rohové alebo chodbové pohľady bez skreslenia. Kamera M4318-PLVE má navyše aj digitálne PTZ zobrazenie – digitálne vie otáčať, nakláňať a približovať oblasti záujmu, ktoré zobrazuje opäť bez deformácií. Vďaka funkcii deň/noc a vstavanému IR prísvitu s individuálne ovládateľnými diódami LED získate nepretržité pokrytie bez ohľadu na svetelné podmienky aj v úplnej tme.

Nechýba AI ani kybernetické zabezpečenie. S aplikáciou AXIS Object Analytics je potom možné spoľahlivo detekovať a klasifikovať osoby, vozidlá, alebo aj typy vozidiel – všetko na mieru konkrétnym potrebám inštalácie. Štandardná výbava kamier Axis tiež zahŕňa funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a zabezpečiť systém ako celok.

 Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 2. štvrťroku 2023.