SprávySvet

Úrady v Mariupoli zverejnili zoznam detí zabitých ruskými okupantmi, je ich vyše 100 a číslo môže byť ešte vyššie

20.8.2023 (SITA.sk) – Mestská rada v ukrajinskom Mariupoli zverejnila zoznamy detí zabitých ruskými okupantmi v Doneckej oblasti v uplynulom roku, predovšetkým počas obliehania Mariupoľa. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie mestskej rady na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Odbojovým silám mesta Mariupoľ sa podarilo získať zoznam detí zabitých v Doneckej oblasti v roku 2022. Mariupoľské deti boli zaevidované v márniciach dočasne okupovaných obcí Mariupoľ, Manhuš a Novoazovsk,“ uvádza sa vo vyhlásení mestskej rady.

Legitímny mariupoľský starosta Vadym Bojčenko, ktorý sa nachádza na území pod kontrolou Ukrajiny, vyhlásil, že len v samotnom Mariupoli podľa údajov potvrdených okupantmi prišlo počas ruského bombardovania mesta o život 101 detí, z ktorých identifikovali 87.

„Tieto informácie nám umožnili overiť počet detí, ktoré zomreli počas obliehania Mariupoľa. Je to strašné číslo – 147 detí. Žiaľ, uvedomujeme si, že toto číslo môže byť ešte vyššie,“ vyhlásil Bojčenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské deti, Úmrtia
Zdroj: SITA.sk – Úrady v Mariupoli zverejnili zoznam detí zabitých ruskými okupantmi, je ich vyše 100 a číslo môže byť ešte vyššie © SITA Všetky práva vyhradené.