AplikácieBiznisIT

Kingston Digital uvádza na trh nové šifrované USB flash disky IronKey D500S

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST pre ešte silnejšiu bezpečnosť a ochranu proti útokom.

Sebatestovanie disku D500S pri spustení zabezpečí, že prekročenie teploty alebo napätia povedú k vypnutiu disku. Disk je vybavený robustným zinkovým puzdrom, ktoré je vodotesné1, prachotesné1, odolné voči vibráciám a nárazom podľa armádnych štandardov2, odolné proti pretlačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni vnútorné súčiastky pred fyzickými útokmi. Na prístup k dátam ponúka možnosť použitia viacerých hesiel s možnosťou režimu komplexného hesla alebo prístupovej frázy3 a umožňuje používateľom prevziať zodpovednosť za svoje dáta, čo uľahčuje zapamätanie hesla na odomknutie s prísnym zabezpečením. Správca môže resetovať heslo používateľa a povoliť jednorazové heslo na obnovu prístupu v prípade, že používateľ zabudne heslo. Správca aj používateľ môžu nastaviť režim iba na čítanie, ktorý chráni jednotku pred škodlivým softvérom na nedôveryhodných systémoch, a správca môže tiež nastaviť globálny režim iba na čítanie až do zresetovania. Aby sa dáta nedostali do nepovolaných rúk, môže správca zadať heslo Crypto-Erase, ktoré zničí dáta a resetuje disk, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu v kompromitujúcich situáciách.

D500S obsahuje funkcie, ktoré nájdete aj v rade Kingston IronKey, ako sú 256-bitové šifrovanie XTS-AES, ochrana pred útokmi BadUSB a Brute Force, digitálne podpísaný firmware, virtuálna klávesnica4 na ochranu pred keyloggermi a screenloggermi. Disk D500S obsahuje ako prvý na trhu možnosť Dual Hidden Partition, kde môže správca vytvoriť dva zabezpečené oddiely (partície) vlastnej veľkosti pre správcov i používateľov, čo umožňuje vytvorenie skrytého úložiska súborov, ktoré je možné podľa potreby použiť na poskytovanie súborov pre používateľský oddiel. Pri používaní nedôveryhodných systémov alebo zdieľaní disku udržujú skryté úložiská súborov dáta v bezpečí a neviditeľné, pokiaľ sa k nim nepristupuje riadnym spôsobom.

Disk D500S ponúka mnoho možností personalizácie, vyhovuje požiadavkám TAA/CMMC a je vyrábaný v USA. K dispozícii sú rýchle dvojkanálové disky s kapacitou až do 512 GB, na ktoré sa vzťahuje päťročná záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je aj model Managed (D500SM), ktorý vyžaduje službu správcovskej konzoly5.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

1 Viď špecifikácie v datasheete. Výrobok pred použitím musí byť čistý a suchý.
2 MIL-STD-810F certifikát pre mechanický náraz, pád a vibrácie.
3 Režim prístupovej fráze nie je podporovaný v Linuxe.
4 Virtuálna klávesnica: Podporovaná iba US English na Microsoft Windows a macOS.
5 Licencia SafeConsole sa predáva samostatne.
6 Časť z uvedených kapacít na pamäťových zariadeniach typu flash je využitá pre formátovanie a ďalšie funkcie, a nie je preto k dispozícii pre ukladanie dát. V dôsledku toho je skutočná kapacita dostupná na ukladanie dát nižšia, než je uvedené na produktoch. Podrobnejšie informácie nájdete v Sprievodcovi flash pamäťou spoločnosti Kingston na adrese kingston.com/flash_memory_guide.
7 Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od hostiteľského hardvéru, softvéru a spôsobu použitia.
8 IEC 60529 certifikát pre vodeodolnosť vyžaduje mať nasadený kryt. Výrobok musí byť pred použitím čistý a suchý.
9 Podpora funkcií v systéme Linux je obmedzená. Podrobnejšie informácie nájdete v používateľskej príručke. Niektoré distribúcie systému Linux vyžadujú oprávnenie superadmina (root), aby bolo možné správne vykonávať príkazy IronKey v okne terminálovej aplikácie.