SprávySvet

Obranné operácie na východe a juhu Ukrajiny pokračujú, ruská armáda sa pokúsila získať späť stratené územia

19.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily pokračujú v obranných operáciách na východe a juhu Ukrajiny, útočných operáciách na melitopoľskom a bachmutskom fronte, pričom spôsobujú Rusom straty a krok za krokom oslobodzujú dočasne okupované územia krok a upevňujú ich pozície.

Ruské útoky

Úspešne odrazili ruské útoky pri obci Kliščijivka. Rusi sa tiež neúspešne pokúsili získať stratené územie pri obciach Andrijivka v Doneckej oblasti a Robotyne v Záporožskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na generálny štáb ukrajinských síl.

35 bojových stretov

Generálny štáb tiež uviedol, že za posledných 24 hodín sa odohralo celkovo 35 bojových stretov. Rusi vykonali 22 raketových útokov a 57 vzdušných úderov a 55-krát útočili na ukrajinské pozície aj obývané oblasti raketometmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Nálety útočili na Charkovskú, Luhanskú, Doneckú, Záporožskú a Chersonskú oblasť. Delostrelecká paľba zasiahla viac ako 70 obcí v Charkovskej, Luhanskej, Doneckej, Záporožskej a Chersonskej oblasti.

Viac k témam: okupované územia Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Obranné operácie na východe a juhu Ukrajiny pokračujú, ruská armáda sa pokúsila získať späť stratené územia © SITA Všetky práva vyhradené.