Technológie

Video z IP kamier na monitore aj bez PC

Axis Communications predstavuje výkonný 4K video dekodér AXIS D1110, pomocou ktorého môžete zobraziť až 8 živých video streamov z IP kamier na obrazovke monitoru aj bez počítača. Nový video dekodér môžete integrovať so softvérom na správu videa (VMS), ale pracuje aj bez neho ako samostatné zariadenie.

4K video dekodér AXIS D1110 slúži na zobrazenie živého videa pre až 8 video IP streamov v multiview formáte na obrazovke vášho monitoru. Ponúka cenovo výhodné riešenie pre video monitoring všade tam, kde nie je možné alebo potrebné zobrazovať video prostredníctvom pripojeného počítaču. Dekodér sa dá použiť aj priamo v predajniach s monitormi alebo verejnými displejmi, ktoré podporujú HDMI a vďaka dekodéru tak môžu prehrávať reklamy alebo všeobecné informácie so zvukom i bez. Vďaka integrovanému audio-out portu môžete veľmi jednoducho pripojiť externé reproduktory, aby ste získali patričné ozvučenie priestoru.

4K dekodér podporuje DC aj PoE napájanie s podporou plug-and-play, vďaka čomu bude jeho inštalácia rýchla a cenovo výhodná. Zariadenie obsahuje integrovaný VESA držiak, ktorým ho môžete ľahko pripevniť na zadnú stranu monitoru. Na fyzické zabezpečenie a priamu ochranu pred krádežou ponúka video dekodér slot pre bezpečnostný zámok kompatibilný so zámkami Kensington.

Na zabezpečenie neoprávneného prístupu a ochranu kybernetickej bezpečnosti je k dispozícii pokročilá hardvérová platforma AXIS Edge Vault, ktorá chráni integritu zariadenia už od výroby a zabezpečuje ochranu systému ako celku.

Dekodér predstavuje flexibilné zariadenie, ktoré možno použiť samostatne alebo ako súčasť väčšieho riešenia Axis. Pre svoj chod nevyžaduje systém VMS na správu videa, no keď potrebujete inteligentné riešenie, môžete ho do VMS integrovať – teraz alebo neskôr – v závislosti od vašich preferencií. Na ovládanie dekodéru slúži známe a intuitívne rozhranie Axis, takže ho môžete rovno používať bez potreby špeciálneho zaškolenia zamestnancov.

Medzi kľúčové vlastnosti 4K video dekodéru AXIS D1110 patria:

  • 4K video s HDMI výstupom,
  • PoE alebo DC napájanie,
  • zvukový výstup,
  • živé sekvenovanie (prepínanie kamier) alebo multiview,
  • intuitívne rozhranie Axis.