EkonomikaIT

Spoločnosť Kingston Technology zostáva aj v roku 2022 najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo predstavuje 78,12% podiel na trhu, a tým si udržala pozíciu globálneho lídra už 20. rok po sebe.

Podľa tejto správy malo päť najväčších svetových výrobcov v roku 2022 celkový podiel 90%, pričom spoločnosť Kingston si udržala dominantný podiel na trhu vo výške 78,12 %. Spotrebiteľské trendy nákupu elektronických produktov trpeli v dôsledku vysokej inflácie, no napriek tomu si značka Kingston zachovala náskok a udržal sa pevne na vrchole rebríčka trhových podielov.

V roku 2022 sa oceňovaný rad pamäťových modulov Kingston FURY Beast DDR5 a Renegade DDR5 rozrástol aj o pamäte s bielymi chladičmi, čo používateľom umožňuje vybrať si farbu, ktorá najlepšie vyhovuje ich individuálnemu štýlu. V časoch, keď má väčšina systémov vyšperkovaný dizajn, ponúka spoločnosť Kingston moduly, ktoré dopĺňajú tradičné čierne dosky aj o stále populárnejšiu bielu.

„Zistenia spoločnosti TrendForce z roku 2022 len dokazujú pokračujúcu expanziu spoločnosti Kingston a jej silnú schopnosť adaptovať sa a zvládať náročné obchodné podmienky,“ – povedala Iwona Zalewska, obchodná manažérka DRAM v spoločnosti Kingston pre región EMEA. „Tento míľnik nielenže potvrdzuje dominantné postavenie Kingston na trhu, ale zároveň podtrhuje aj odolnosť a význam spoločnosti v rámci celého odvetvia, keďže si hrdo udržiavame prvenstvo už 20. po sebe idúci rok.“