Ekonomika

Úrad podľa Tomáša vyplácal všetky dávky rodine, ktorej matka s dcérou zahynuli pri zrážke s vlakom (video)

14.3.2024 (SITA.sk) – V súvislosti s tragédiou na Liptove, keď matka spáchala samovraždu spolu so svojou zdravotne postihnutou dcérkou, minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) vo štvrtok uviedol, že Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatil rodine všetky zákonom stanovené dávky, či už išlo o príspevok na opatrovanie, kompenzačné príspevky, či iné formy pomoci.

Je to obrovská ľudská tragédia a veľmi nás to mrzí, preto som dal okamžite preveriť, či si ústredie práce splnilo zákonné záležitosti voči tejto rodine,“ povedal Tomáš.

Projekt rodinných poradní

Minister pri tejto príležitosti uviedol, že pre rodiny v ťažkej situácii spúšťa rezort práce projekt rodinných poradní, pričom pilotný projekt s piatimi poradňami už funguje. Ministerstvo práce chce vybudovať 46 takýchto poradní, ktoré budú fungovať pod úradmi práce.

Týmto rodinám by veľmi pomohlo, keby lepšie fungovala odľahčovania služba, ktorá je v kompetencii miest a obcí,“ dodal minister.

Financovanie odľahčovacej služby

Vo štvrtok mal minister práce stretnutie aj s ministrom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richardom Rašim (Hlas-SD), s ktorým diskutovali o tom, ako by vedel štát pomôcť mestám a obciam s odľahčovacou službou.

Pozrieme sa na to, či vieme pomôcť lepšiemu fungovaniu tejto služby cez financovanie z eurofondov alebo zo štátneho rozpočtu,“ prisľúbil minister Tomáš.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/minister-prace-erik-tomas-minister-richard-rasi-gr-ustredia-prace-peter-ormandy.mp4

Viac k témam: Eurofondy, Kompenzačný príspevok, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Príspevok na opatrovanie, Štátny rozpočet
Zdroj: SITA.sk – Úrad podľa Tomáša vyplácal všetky dávky rodine, ktorej matka s dcérou zahynuli pri zrážke s vlakom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.